Boxermentés logo

Gazdira váró boxerekGazdira váró boxerek Gazdira váró boxer keverékekGazdira váró boxer keverékek Elveszett/talált boxerekElveszett/talált boxerek Gazdira találtakGazdira találtak In memoriamIn memoriam

(W)ebnapló(W)ebnapló Tudnivalók a boxerrőlTudnivalók a boxerről Hírek a gazdiktólHírek a gazdiktól LetöltésLetöltés LinkekLinkek

Információ önkénteseknekInformáció önkénteseknek

Mit jelent a virtuális örökbefogadás?Mit jelent a virtuális örökbefogadás?

Számlaszám és adószám

Mit adományozzak?Mit adományozzak?
FőoldalFőoldal RólunkRólunk ElérhetőségeinkElérhetőségeink Hogyan segíthet?Hogyan segíthet? Örökbefogadási és leadási tudnivalókÖrökbefogadási és leadási tudnivalók TámogatóinkTámogatóink

Kutyasuli, avagy menhelyes kutyákból lesz a cserebogár
2012.03.02.
4 kutya, 4 jellem, 4 előélet, 4 gazdi. Idáig csak 1 közös pont volt: mind a négy eb megjárta a NOÉ Állatotthon Alapítványt, mára már közös a végzettség is.



Örömmel értesültünk róla, hogy a NOÉ Állatotthon Alapítvány mellett a Népszigeti Kutyaiskola megnyitja új, Rákoscsabai Kutyaiskoláját, így többen, akik lelkes ismerői, önkéntesei vagyunk az Állatotthonnak, vígan jelentkeztünk a NOÉ-tól befogadott kedvenceikkel egy kis okításra.

A menhelyes kutya is kutya. Ő is csak arra vágyik, hogy legyen egy jó gazdija aki szereti és gondozza. Ő is csak akkor boldog, ha valaki játszik vele, sétáltatja, eteti, itatja, s mivel ugyanúgy kutyából van, ő is képes lakberendezni, nem szót fogadni, balhézni a fajtársakkal és még sorolhatnám, mennyi borsot tud törni a szerető gazdi orra alá, ha a gazdi hagyja. De nem hagyja!

Tehát, irány a kutyasuli!

A résztvevők:

- Bogi, az öt éves fehér boxer, akit 2011.01.29-én fogadott örökbe a lelkes gazdi, s aki még így meg volt szeppenve a menhelyre kerülése napján…….:



…aztán felbátorodott a leányzó:

„este sétálni mentem Vele és a futtatóban lévő kutyákkal szemben nagyon agresszívan lépett fel. Ezek után a párom mopsz kutyusával találkozott. Szinte lehetetlen volt a 2 kutyát együtt sétáltatni mert Bogi neki ment, csipkedte, vadászott rá és minden más kutyára,majd sokáig Bogi csak szájkosárban sétálhatott együtt vele.
Nagyon megijedtem, hiszen kint a menhelyi séták alkalmával egy kutyának sem ment neki és másik 2 kutyával lakott egy kennelben. Szinte imádkoztam, hogy ne találkozzunk másik kutyával, nem akartam konfliktust, nem akartam, hogy baj történjen.”
Kiderült, hogy Boginak pajzsmirigy alulműködése van, ami fokozza az agresszióját. Jelentkeztek az Egyik kutya másik nem c. műsorba, terápiára jártak, ahol tanácsokkal látták el a gazdit, majd beiratkoztak a kutyasuliba.Bogi be tudott már illeszkedni másik tizen kutya közé, nem kezdeményezett verekedést, sosem fordult bele a balhékba, majd sikeres Engedelmességi vizsgát tett:



oktatói vélemény:

"Alapvetően bizonytalan és ebből fakadt a fajtársakkal szembeni agresszió. Amióta Cintia felnőtt a feladathoz, hogy ő vezeti a csapatot, Bogi mindennapjai is feszültségmetnesebbek, hiszen nem kell neki olyan döntéseket meghoznia, amik meghaladják a kompetenciáját. "

- Postás 2009. decemberében került a menhelyre 6 hónaposan, riadtan, csontsoványan, bélelzáródással.
Ideiglenes befogadóhoz került, ahol megkezdődhetett a testi-lelki rehabilitációja.



„Az első hetekben elöl hátul jött belőle minden, sokszor hajnali 2-kor támogattam, hogy legyen ereje "üríteni".
A második éjszakán már tudtam, hogy ha ez a kutya megmarad, nem adom senkinek :)
Szépen cseperedett, lassan szedte föl a kilókat, és már az utcán se szóltak rám, hogy miért éheztetem :)
1 év körüli volt, amikor egy rendezvényen megijedt a sok embertől, hirtelen hangos zajoktól.
Itt kezdődött a mi problémánk. Félős, bizonytalan, ijedős kutyám lett, és nem tudtam, hogyan is kezeljem a kialakult helyzetet.
Ellátogattam a népszigeti sulira, ahol megnézték a gyereket, és kaptam pár tanácsot, ajánlották az alapfokú képzést.
Igazából engem a tükör módszer és a kutya lélektana érdekelt, gondoltam hátha közelebb kerülök a bizonytalanságának okához.
A tanfolyam gyakorlati része nem volt új nekünk, az elmélet viszont igen, és az oktatók több dologra is rávilágítottak, amivel blokkoltam a kutyám kibontakozását. Köszönöm nekik a tanácsokat, segítséget, és a későbbiekben célunk továbbhaladni az úton, megyünk középfokra, és onnan ki tudja hogyan tovább... :) "



oktatói vélemény:

" rendkívül jó idegrendszerű és alapvetően munkavonalas kutya. Imád dolgozni még akkor is, ha Ildi néha túl nagy kihívás elé állítja. Náluk a viszonyrendezésnek egy jóval kifinomultabb, szofisztikáltabb formájára van szükség, de alapvetően a mindennapi életük úgy gondolom, hogy nagyon sok kutyás életéhez képest irigylésre méltó..."

- Kyra, akibe 5 hónaposan szeretett bele a gazdi, az ivartalanítása napján, mikor szomorúan, szinte az életről is lemondva hajtotta fejét a vállára…

"annyira édes volt, ahogy beleomlott a karjaimba.Ismertem az előéletét, 3 hónaposan bekerült a menhelyre, majd ideiglenes befogadó gondoskodott róla, aztán jött a „gazdi”…. Gazdi, aki 1 hét után visszavitte a menhelyre. Újabb ideiglenes befogadó sajnálta meg, s hazavitte, most meg itt bújik az én ölembe, olyan jó kutya, olyan elesett, nekem ő kell….. Aha, ja, ez tartott egy napig, majd élte tovább a kölyökkutyák mindennapi életét! Kyránál már az elején tudtam, hogy vele foglalkozni kell, az ő agyát le kell terhelni, mert különben elszabadul a pokol. Ha nem volt lefárasztva, ő kiagyalt valamit:
- lakberendezett (átcakkozta a dohányzó asztalt, puhábbá varázsolta a díszpárnákat….)
- kertészkedett (kipakolta a virágföldet, majd beterítette vele az ágyat…..)
- tevékenykedett a konyhában is (kipakolta a konyhafiókot, „főzött” tésztát complettával, kakaóporral, mindezt meghintette pirospaprikával…)
- őrkutyát játszott (ugatta az embereket, bicikliseket, autósokat, akik csak közel akartak férkőzni a mi kis falkánkhoz)



Én igazából csak annyit szeretettem volna elérni, hogy úgy tudjak vele együtt dolgozni, hogy ő is élvezze a velem való munkát, s az a fantáziadús agya abban fáradjon le, hogy rám figyel. Ezen vágyam teljesült, kaptam ötleteket arra vonatkozóan, hogy hogy tanítsam játszva a kutyámat, s mint a kép is bizonyítja, szinte nyakatekerten leste minden szavamat a kisasszony, s a vizsga után 2 napig pihente ki a fáradalmakat."



oktatói vélemény:

"méltó párja Postásnak, de egy kicsit több energiát igényel még a figyelem gazdán tartása. Ahogy csiszolódik a páros, úgy lesz egyre élvezetesebb és eredményesebb a munka. Fontos lenne, hogy a gazdi tudjon olyan hőfokon dolgozni a kutyával, hogy az neki is lekösse az energiáit, különben a gazda halálosan elfárad, a kutya meg mosolyogva figyeli :)"

- Sopszka, akit 9 kölykével együtt egy zöldségpiac egyik konténere mögött találták épphogy 1 évesen. Bekerült a menhelyre. A kennelben többször összetűzésbe került fajtársaival, túl aktív volt nekik. Örökbe is fogadták, csak a gazdi nem tudta kezelni őt, ráadásul volt egy 13 éves pincsije, akivel nem illettek össze, hisz ő pörög, rohangál, és puncsol ezerrel, valamint elég féltékeny. Ezért kizárta a kertbe, kutyaház nélkül, csak egy kis kosara volt, amiben majd megfagyott, hiszen már november vége volt. Így kerestek neki ideiglenes befogadót….



„Bírósporttárs! Csík Borbála, Sopszka nevű, 2 éves keverék, ivartalanított szuka kutyámmal Engedelmes 1-es vizsgára jelentkezem.”
"Alig több mint egy éve még nem gondoltam, hogy ez a mondat valaha is elhagyja a számat.
2011. novemberében, egy hideg őszi estén Sopszka berobbant az életünkbe, mint egy villámcsapás.
Hamar megszokta a helyet, DE nem egyszerű eset a csajszi. Amit lehetett megrágott, szétszedett, behordta a cipőinket, amiket nem rágott szét, ezért gondolom, hogy csak felpróbálta őket. Talán cipőboltot akart nyitni. Ha elengedtük a Városligetben, boldogan rohangált, de hívásra nem jött vissza, csak akkor, ha már kiszaglászta magát. A gondok csak tetéződtek, már embereket ugatott meg, akik békésen fociztak vagy tollasoztak. A biciklisek kifejezetten irritálták. Ezzel a helyzettel nem tudtunk mit kezdeni, tudtuk, hogy segítségre van szükségünk, kutyaiskolába kell járnunk.
Így aztán útra keltünk és 7 héten át minden szombat és vasárnap 1,5 órát a kutyaiskolában töltöttünk egy csodás kutyás csapattal, ahol több NOÉról örökbefogadott kutyus tanult. Az oktatóinknak, vagy ahogy én hívom őket, a kiképzőtisztjeinknek hála Sopszka most már sikeres Engedelmes 1-es vizsgával várja az Álomgazdit!”



oktatói vélemény:

" Nála inkább az antropomorfizáció jelentett nagyobb problémát, jelesül, hogy Bori nem kutyaként kezelte először, hanem cuki kis családtagként. Ahogy kinőtt ebből a szerepből és bebizonyította a kutyájának, hogy tőle függ a puszta létezése is, rendeződni látszik a viszony."

Köszönjük a színvonalas oktatást, a türelmet, s a lehetőséget, hogy újra „beülhettünk” az iskolapadba, hiszen valljuk be, a kutyasulit igazából gazdisulinak is lehetne hívni, mert „értékei alapján a kutya egy tükör, mely megmutatja, hogy milyen gazdái is vagyunk és miben kell még fejlődnünk……”

A NOÉ-ról örökbefogadott kutyák kedvezményt élveznek, tehát gazdik, csak bátran-bátran...

A Rákoscsabai kutyaiskola honlapja:

Kutyasuli

Íme egy kitűnően teljesített vizsga egy menhelyes kutyustól:

Postás vizsgavideója






Megosztom a Facebookon